Magyar Birkózó Bajnokok / Haon - Fiatal Magyar Csapat Szerepel A Birkózó Európa-Bajnokságon

Sportágunkban egyetlen négyszeres olimpiai bajnok van: női birkózásban a japán Icso Kaori 2004 és 2016 (háromszor 63 kilóban, egyszer 58-ban) között ért fel folyamatosan a csúcsra. Tokióban még egy olimpiai bajnok kubait láthatunk, ráadásul világ- és Európa-bajnokunk, Korpási Bálint találkozhat is vele: Rióban az 59 kilogrammosok között győztes Ismael Borrero a 67 kilósok regnáló világbajnokaként küzd az újabb sikerért. A nur-szultani olimpiai kvalifikációs vb óta egy eseményen, a Pánamerikai bajnokságon birkózott, amelyen az összes meccsét technikai tussal nyerte. Junior Eb-aranyérmesünk, Szőke Alex súlycsoportjában, a 97 kilogrammosok között is szerepel visszatérő bajnok: az örmény Artur Alekszanjan 2016-os győzelme után két Európa-bajnoki és egy világbajnoki címet ünnepelt, továbbá Európai Játékokon nyert aranyérmet. Jóllehet, a legutóbbi két nemzetközi versenye nem úgy ment neki, ahogyan azt szerette volna: a tavaly decemberi, belgrádi egyéni világkupán a hetedik, az idén februári ukrán nemzetközi viadalon pedig az ötödik helyen zárt.

Bajnokok Ligája – Megzavarhatja a Chelsea menetelését a háború?

1. Magyar birkózó bajnokok tv
  2. Levamisol vény nélkül
  3. Addams family 2 teljes film magyarul
  4. Őszi virághagyma rendelés
  5. PNI-V6260 2 dines multimédiás autórádió - szoftverfrissítés 3 perc alatt - YouTube
  12. Retro női csizma v

A női válogatottunk tehát nagyon fiatal még, és azt hiszem, a sportolók töretlen fejlődésének érdekében nem a budapesti, hanem a plovdivi eseménynek kell prioritást élveznie" - jegyezte meg a kétszeres világ- és Európa-bajnok Bácsi Péter. Az Európa-bajnokság előtt a nők Dunavarsányban, a kötöttfogásúak Tatán, míg a szabadfogásúak Budapesten edzőtáboroznak, az MBSZ mindhárom összetartásra szép számmal vár külföldi csapatokat. Az Eb a grapplingesek küzdelmeivel március 26-án kezdődik, a birkózók 28-án rajtolnak, a versenyek április 3-án zárulnak.

A szabadfogásúak 65 kilogrammos kategóriájában aranyérmes Muszukajev Iszmail megköszönte a lehetőséget Magyarországnak azért, hogy Európa-bajnoki címet szerezhetett kedden a budapesti kontinenstornán. A kabardföldi származású, a magyar színeket 2019 óta képviselő sportoló az arcán széles mosollyal, a hátán egy birkózószövetséges magyar zászlóval érkezett az újságíróknak kijelölt helyre. " Hosszú út vezetett idáig, voltak benne sérülések és egyéb problémák, de nagyon köszönöm a lehetőséget a magyaroknak, hogy Európa-bajnok lehetek " – kezdte értékelését Muszukajev. Az FTC birkózója elmondta, előzetesen nem lehetett tudni, milyen eredményre lesz képes, de egész évben azért dolgozott, hogy el tudja hódítani a legfényesebb medált. " A birkózás ilyen sport, van, hogy nem a döntő a legnehezebb. Nem volt a fejemben semmi különleges taktika, a mozdulatok, a fogások a sok edzés után ilyen helyzetben már jönnek maguktól, nekem csak mennem kellett előre " – fogalmazott a 29 éves Európa-bajnok, aki előtt legutóbb 21 éve a mostani szövetségi kapitány, Bánkuti Zsolt tudott Budapesten magyar Eb-aranyat nyerni. "
magyar birkózó bajnokok lyrics

Két magyar kötöttfogású búcsúzott, Vitek még versenyben a birkózó-Eb-n | M4 Sport

magyar birkózó bajnokok map

Szilvássy Erik (87 kg) nem volt szerencsés a sorsolásnál, ugyanis már a nyolcaddöntőben összekerült a vb- és Eb-címvédő, a tokiói játékokon harmadik szerb Zurabi Datunsahvilivel. Az esélyes egyértelműen a georgiai származású kötöttfogású volt, ám a meccsen nem kerekedett Szilvássy fölé, viszont stabil védekezésével és jó taktikájával le tudta őt győzni. Az első menetben a feltűnően passzív Datunashvilit intették (1-0), a magyar viszont lentről nem tudott akciót csinálni, így előnye a második menet első percében eltűnt, miután visszaintették (1-1). Parterben Szilvássy kiválóan védekezett, így megtartotta esélyét a győzelemre, de ehhez akciót kellett volna csinálnia, ám állásból és lentről sem volt eredményes, így pedig Datunashvili a lehető legminimálisabb különbséggel, később szerzett ponttal győzött. Kecskemétihez hasonlóan Szilvássy is vigaszágra kerülhet, ha legyőzője döntőbe jut. A pénteki folytatásban Lévai Zoltán (77 kg) is szőnyegre lép, méghozzá a 2017-es vb-győztes, szerbiai magyar Nemes Viktor ellen.

Rendkívül jól szerepeltek a Kiskunfélegyházi Birkózó SE 12-13 éves versenyzői a Szabadfogású Diák Országos Bajnokságon. Hárman is döntőbe jutottak, végül ketten magyar bajnokok lettek Somogyjádon, ahol a Kaposvári Sportiskola rendezte az idei szabadfogású OB-t. A 42 kg-os súlycsoportban Hideg Balázs rendkívüli precizitással győzte le sorban az ellenfeleit, ezzel már másodszor szerzett bajnoki címet. A 69 kg-osok között Tapodi Norbert ellenállhatatlan volt, szintén minden ellenfelét legyőzte és a bajnoki dobogó tetejére állhatott. A 85 kg-os súlycsoportban Szécsényi Kornél szép győzelmek után, csak a döntőben maradt alul, így ezüstérmes lett. Az 50 kg-os Hideg Zita a fiúk között megszerezte az ötödik helyet. Csapatban a második helyet szerezték meg a félegyháziak. Edzők: Ván Jenő, Szabó József, Kelemen András és Polyák Dániel

A szabadfogásúaknál négy honosított versenyző is helyet kapott a csapatban, közülük Bácsi Péter a tokiói játékokon ötödik, világbajnoki bronzérmes Muszukajev Iszmailt (65 kg) és a nemrég érkezett Vlagyiszlav Bajcajevet (97 kg) emelte ki mint éremesélyeseket. A sportvezető külön beszélt a többszörös Európa-bajnoki érmes Ligeti Dánielről is, aki London és Rio után Tokióba nem tudott kijutni, de idén egyre jobb birkózással hívta fel magára a figyelmet. "Örömmel figyeltük nehézsúlyú Eb-ezüstérmesünk, Ligeti jó szereplését, aki a Törökországban február végén rendezett nívós nemzetközi viadalon remek birkózással bronzérmet nyert. Nagyon jót tenne az önbizalmának, ha Budapesten is dobogóra állhatna, remélem, sikerül neki" - mondta a Haladás klasszisáról Bácsi. A nőknél az Eb-csapat szinte teljesen megegyezik az e heti U23-as kontinensviadalon szereplő együttessel, ami jól mutatja, hogy mennyire fiatal a gárda. "Fontos kiemelni, hogy a hölgyek között az U23-as Európa-bajnokságon elért eredmény is befolyásolhatja a Budapesten érdekelt csapat összetételét, így a most közölt keret még változhat.

A Magyar Birkózó Szövetség (MBSZ) elnöksége hétfőn elfogadta a budapesti Európa-bajnokságon szereplő csapat összeállítására vonatkozó előterjesztést, így kijelenthető, hogy fiatal válogatott szerepel majd a BOK Csarnokban. Az MBSZ közleménye szerint a március végén kezdődő hazai kontinensviadalon már a jövő válogatottja vesz részt, a nézők nem láthatják majd a szőnyegen a már visszavonult, vagy a visszavonulás küszöbén álló korábbi sikerembereket. Így az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Lőrincz Tamást, öccsét az ötkarikás és vb-második, Eb-győztes Lőrincz Viktort, a vb-győztes Sastin Mariannát, a vb- és Eb-első Korpási Bálintot, vagy a világbajnokságon és Európa-bajnokságon is dobogós Veréb Istvánt és az Európa-bajnok, Európa-játékok-győztes Barka Emesét. A közelmúlt csillagai mellett a jelen első számú birkózója, a tokiói játékokon ötödik, a tavalyi világbajnokságon pedig ezüstérmes, 22 éves Szőke Alex (kötöttfogás 97 kg) sem lép majd szőnyegre, mivel decemberi vállműtétje után még nem lesz bevethető állapotban.

September 3, 2022, 8:02 pm